Złączki wtykowe mosiądz niklowany, 4-14 mm

Złączki wtykowe z mosiądzu niklowanego serii IQS to elementy instalacyjne i armatury pneumatycznej, które służą do przesyłania medium roboczego (sprężonego powietrza i innych gazów neutralnych i podciśnienia). W układach zasilających i sterujących, złączami wtykowymi z mosiądzu niklowanego, w wygodny, prosty i szybki sposób łączy się przewody i węże tworząc instalacje do dystrybucji.  Dostępne są wykonania złączek wtykowych z mosiądzu niklowanego z gwintami calowymi walcowymi G, calowymi stożkowymi R i NPT. Elementy dodatkowe i pomocnicze dedykowane złączkom wtykowym z mosiądzu niklowanego pozwalają na prawidłowy montaż współpracującej armatury.

Rodzaje złączek wtykowych z mosiądzu niklowanego

W ofercie następujące typy złączek wtykowych z mosiądzu niklowanego serii IQS: złączki i przyłączki proste wtykowe z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, złączki i przyłączki kątowe wtykowe (w wersji STANDARD i długiej),  złączki wtykowe obrotowe, trójniki wtykowe typu T i typu Y, czwórniki wtykowe, złączki wtykowe grodziowe proste, złączki wtykowe redukcyjne, adaptery wtykowe, złączki kątowe wtykowe pozycjonowane, złączki wtykowe wkręcane LE o gwincie cylindrycznym (obrotowe), złączki kątowe Banjo wtykowe metalowe, akcesoria do montażu przewodów złącza wielowtykowe (kolektory) do 15 bar  o kształcie prostokątnym MFK i okrągłym MFKR.  Jako uzupełnienie w tej grupie dostępne są zawory dławiąco- zwrotne ze złączem wtykowym serii RIB (do bezstopniowej regulacji prędkości ruchu tłoczyska siłownika pneumatycznego) z gwintami od M5 do G3/8

Złączki wtykowe mosiądz niklowany – co warto wiedzieć?

Do stosowania w trudnych i bardzo trudnych warunkach otoczenia. Wysoka jakość i trwałość wynikająca z zastosowanego materiału (mosiądz niklowany MSV).

Konstrukcja zapewnia wielokrotny montaż/demontaż przewodów i węży pneumatycznych przy zachowaniu szczelności.

Wersja obrotowa (możliwość ruchu wahliwego wokół osi pionowej) zabezpiecza przewody pneumatyczne przed mechanicznym uszkodzeniem podczas pracy i ułatwia prowadzenie przewodów oraz ich montaż z elementami pneumatyki.

Uszczelnienie gwintu przy pomocy O-ringa lub pokrycia teflonowego.

Do złączek wtykowych zalecane jest używanie przewodów i węży z kalibrowaną średnicą zewnętrzną

Przy wyższych ciśnieniach lub temperaturach pracy zaleca się używanie węży i przewodów poliamidowych (węże PA ).

Dostępne także zawory dławiąco-zwrotne wtykowe z mosiądzu niklowanego.

Parametry techniczne:

Medium robocze - Sprężone powietrze i gazy neutralne

Rodzaje i zakresy średnic przewodów i węży:

Złącza wtykowe służą do montażu elastycznych przewodów i węży o średnicy zewnętrznej od 4mm do 14mm. Węże i przewody mogą być wykonane z poliuretanu PU (PUN), polietylenu PE i poliamidu PA.

Zalecane ciśnienia robocze:

od -0,95 do 20 barów (w tym do próżnia)

Zalecane temperatury pracy:

od -20°C do + 80°C.

Gwinty przyłączeniowe:

Walcowe G, stożkowe R od G1/8” do G1 ½” i R1/8” do R1 ½”, metryczne M M3-M12x1.5

Zastosowane materiały:

Złącza wtykowe wykonane są z mosiądzu niklowanego (MSV)