Złączki wtykowe pneumatyczne standard Sang-a 3-16 mm

Złączki wtykowe standard Sang-a serii IQS są przeznaczone do stosowania w pneumatyce jako elementy dystrybucji sprężonego powietrza oraz w technice próżniowej. Mediami roboczymi dla złączek wtykowych standard Sang-a mogą być także gazy i ciecze nieagresywne. W układach pneumatycznych służą jako elementy armatury pneumatycznej do wygodnego i szybkiego montażu elementów pneumatyki przy pomocy przewodów i węży oraz do tworzenia instalacji zasilających i sterujących. Złączkami wtykowymi standard Sang-a można przesyłać media robocze o wyższych ciśnieniach i temperaturach. Zalecane jest wówczas stosowanie węży i przewodów poliamidowych (węże PA ).

Rodzaje złączek wtykowych typu standard Sang-a 3–16 mm

Złączki wtykowe Sanga typu standard 3-16mm dostępne są w różne wykonania tj. złączki i przyłączki proste z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym IQSG i IQSF , złączki i przyłączki kątowe (w wersji STANDARD i długiej) IQSL, IQSLL, złączki obrotowe IQSLLK, trójniki wtykowe typu T i typu Y IQSY, IQST, kolektory IQSLV, złączki grodziowe proste i kątowe IQSS, czwórniki wtykowe typu X IQSX, złączki wtykowe redukcyjne IQSG, adaptery wtykowe IQSL, zaślepki do złączek wtykowych IQSC, złącza wtykowe 45° IQSW i inne pozwalają na wykonanie dowolnych połączeń pomiędzy elementami pneumatyki.

Złączki wtykowe typu standard Sang-a – co warto wiedzieć?

Złączki wtykowe gwarantują szybki i wygodny montaż przewodów, węży, instalacji pneumatycznych oraz do podłączania elementów pneumatyki. Wysoka jakość złączek wtykowych typu Sang-a umożliwia ich stosowanie w trudnych warunkach otoczenia i pozwala na wielokrotny montaż/demontaż przewodów pneumatycznych przy zachowaniu szczelności. Zalecane jest wykonywanie podłączeń złączkami wtykowymi standard Sang-a w układach i instalacjach podlegającym częstym czynnościom serwisowym.

Wersja obrotowa złączki wtykowej typu standard zabezpiecza przewody i węże pneumatyczne przed mechanicznym uszkodzeniem podczas pracy i ułatwia dopasowanie przebiegu instalacji zasilających w maszynach i urządzeniach. Przydatnymi informacjami o złączkach wtykowych standard Sang-a :

- dobór przewodów i węży zgodnie ze średnicami zewnętrznymi

- zaleca się stosowanie przewodów i węży kalibrowanych.

Uszczelnianie złączek wtykowych w przyłączach elementów pneumatyki na gwincie przy pomocy O-ringa lub pokrycia teflonowego.

W miejscach o ograniczonym dostępie do przykręcenia złączki wtykowej można używać otwór sześciokątny wykonany wewnątrz pod klucz imbusowy.

Stosowanie kolektorów wtykowych zmniejsza ilość połączeń w instalacji oraz wpływa na estetykę wykonanych połączeń

Do prawidłowego przygotowania przewodów do montażu stosowany jest obcinak przewodów typu SAS.

Parametry techniczne:

Medium robocze - sprężone powietrze, neutralne gazy

Rodzaje i zakresy średnic przewodów i węży:

Dostosowane do montażu elastycznych przewodów i węży o średnicy zewnętrznej od 3mm do 16mm poliuretanowych PU, PUN, polietylenowych PE i poliamidowych PA.

Dla wyższych ciśnień pracy zaleca się stosowanie przewodów i węży z poliamidu PA

Czynnikiem roboczym jest sprężone powietrze lub inne neutralne gazy.

Zalecane ciśnienia robocze:

od -0,95 do 20 barów (w tym do próżni)

Zalecane temperatury pracy:

od -20°C do + 80°C.

Gwinty przyłączeniowe (wielkość): walcowe G, stożkowe R i metryczne M od M3 do G1/2” (R1/2”)

Zastosowane materiały:

Złączki wtykowe standard Sanga wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub z mosiądzu niklowanego