Złączki wtykowe z polipropylenu (PP), 4-12 mm

Złączki wtykowe z polipropylenu (PP) serii IQS stosowane są jako elementy armatury dla sprężonego powietrza i gazów neutralnych, wody (także demineralizowanej), cieczy (bez olejów mineralnych). Wykorzystywane są także jako elementy złączne w technice próżniowej. Mogą stanowić elementy połączeń instalacji oraz elementy złączne pomiędzy elementami układów napędowych i sterujących. W układach i instalacjach złączkami wtykowymi z polipropylenu PP wykonuje się w łatwy i szybki sposób połączenia elementów (w tym pneumatyki) przewodami i wężami. Do złączek wtykowych z polipropylenu PP można stosować przewody i węże wykonane z różnych materiałów.

Rodzaje złączek wtykowych z polipropylenu (PP)

Wykonania złączek wtykowych serii IQS typu PP tj. złączki i przyłączki proste z gwintem zewnętrznym IQSG PP i wewnętrznym IQSF PP, złączki i przyłączki kątowe IQSL PP, trójniki wtykowe typu T i typu Y IQSY PP, IQST PP, złączki grodziowe wtykowe proste IQSS PP, złączki wtykowe redukcyjne IQSG PP, adaptery wtykowe IQSL

Złączki wtykowe z polipropylenu (PP) – co warto wiedzieć?

Złączki wtykowe z polipropylenu PP są produkowane w warunkach z zachowaniem czystości (USA FED 209D, klasa 10 000 - ISO 14664-1 klasa 7) z zatwierdzonych przez FDA, odpornych na hydrolizę materiałów wolnych od oleju i silikonu. Części składowe złączek oraz uszczelnienia przechodzą procedurę indywidualnego testowania w celu zapewnienia najwyższej jakości i trwałości

Złączki wtykowe PP umożliwiają wielokrotny montaż i demontaż przewodów pneumatycznych przy zachowaniu szczelności połączenia.

Uszczelnienie na gwincie walcowym przy pomocy O-ringa z EPDM. Dla wykonań z gwintami stożkowymi (bez pokrycia PTFE) wymagane jest zastosowanie dodatkowego uszczelnienia.

Przeźroczyste wykonanie korpusów umożliwia obserwowanie przepływającego medium roboczego.

Możliwość wykonywania dowolnych instalacji przyłączeniowych, zasilających i sterujących

Do złączek wtykowych z polipropylenu PP zaleca się używanie przewodów z kalibrowaną średnicą zewnętrzną

Parametry techniczne:

Medium robocze - sprężone powietrze i gazy neutralne, woda, płyny, płynna żywność oraz łagodnych środków chemicznych

Rodzaje i zakres średnic przewodów i węży:

Złącza wtykowe służą do montażu elastycznych przewodów i węży o średnicy zewnętrznej od 4mm do 12 mm. Węże i przewody mogą być wykonane z poliuretanu PU (PUN), polietylenu PE, poliamidu PA oraz przewodów i węży teflonowych (PTFE)

Zalecane ciśnienia robocze i temperatury pracy:

ze względu na własności polipropylenu ciśnienie pracy zależy od temperatury i wynosi: - 0,95 bara do 9 bar (-20°C do max. +20°C), 30°C: < 6 bar, 40°C: < 5 bar, 50°C: < 4 bar, 60°C: < 3.4 bar, 80°C: < 3 bar.

Gwinty przyłączeniowe:

Gwinty walcowe calowe G i walcowe stożkowe R o wielkościach od G1/8 do G1/2 (R1/8 do R1/2)  

Zastosowane materiały:

Złączki wtykowe wykonane są z polipropylenu (PP) lub stali szlachetnej AISI 304.