Zastosowanie filtrów, reduktorów, bloków przygotowania powietrza i stacji przygotowania powietrza serii Futura zwiększa trwałość elementów pneumatyki oraz polepsza parametry pracy napędów pneumatycznych. W filtrach zamontowano wkłady filtrujące 5 um. Dostępne są także filtry dokładne i usuwające olej. Elementy dodatkowe i akcesoria zwiększają funkcjonalność i pozwalają na budowę nowoczesnych i rozbudowanych stacji (bloków) przygotowania powietrza. Elektroniczne przepływomierze Futura z naszej oferty służą do mierzenia parametrów przepływowych w instalacjach pneumatycznych. Zmierzone wartości zużycia sprężonego powietrza (również w formie przebiegów czasowych) mogą być przydatne w optymalizacji układów i redukcji kosztów zużycia medium roboczego.
Rodzaje filtrów, reduktorów i bloków serii Futura
Grupa filtrów, reduktorów, bloków oraz stacji przygotowania powietrza serii Futura zawiera m.in. następujące elementy:
- smarownice
- filtroreduktory
- filtry sprężonego powietrza
- filtry dokładne
- zawory powolnego startu
- zawory kulowe z odpowietrzeniem
- reduktory ciśnienia
- stacje przygotowania powietrza
- reduktory ciśnienia do montażu szeregowego
- kostki rozdzielające
- zawory zwrotne
- akcesoria do montażu
Filtry, reduktory, bloki i stacje przygotowania powietrza serii Futura – co warto wiedzieć?
- Nowoczesna konstrukcja i projekt, estetyczne wykonanie, idealne do stosowania w nowoczesnych maszynach i urządzeniach.
- Stosowanie filtrów, reduktorów, bloków oraz stacji przygotowania powietrza jest niezbędne dla właściwej pracy elementów pneumatyki.
- Reduktorom, filtrom i smarownicom, stacjom i blokom przygotowania powietrza dedykowane są elementy montażowe, części zamienne i inne materiały eksploatacyjne.
- Reduktor z filtrem mogą być połączone w jeden element (filtroreduktor), dostępne są także bloki przygotowania powietrza oraz stacje przygotowania powietrza 2 elementowe złożone z filtroreduktora oraz smarownicy oraz 3-elementowe czyli filtr, zawór redukcyjny i smarownica.
- Bloki oraz stacje do stosowania w celu obniżenia kosztów i ograniczenia miejsca pod zabudowę.
- Smarownica ma możliwość napełniania olejem pod ciśnieniem, bez konieczności odpowietrzania instalacji i wyłączania urządzeń z ruchu.
- Do smarownic zalecany jest olej hydrauliczny o lepkość kinematycznej 32 mm2/s.
- Zawory powolnego startu zabezpieczają układ przed gwałtownym ruchem siłowników podczas uruchamiania
- Kostki rozdzielające umożliwiają montaż przekaźników pneumo-elektrycznych.
- Elektrozawory 3/2 oraz zawory kulowe 3/2 z odpowietrzeniem to wygodny sposób na podłączanie medium roboczego do filtrów, reduktorów i bloków oraz odpowietrzanie instalacji pneumatycznych
- Reduktory i filtroreduktory standardowo wyposażone są w manometr
- Dostępny automatyczny spust kondensatu (w standardzie półautomatyczny)
Parametry techniczne:
Medium robocze: sprężone powietrze, neutralne gazy
Dokładność filtracji: standard - 5 mm dostępne 0,03 mm i 0,01 mm
Zalecane ciśnienia robocze: ciśnienie wejściowe: - od 1 do 16 barów; ciśnienie regulowane: w zależności od typu, max. od 0.5 – 16 bar
Zalecane temperatury pracy: do +50°C.
Gwinty przyłączeniowe (wielkość): walcowe G od G1/4” do G1”
Zastosowane materiały: korpusy, pokrętło, wkład filtrujący – tworzywo sztuczne, zbiornik – poliwęglan, uszczelnienia i membrana – NBR