Siłowniki beztłoczyskowe SMC seria MY1 to napędy pneumatyczne ze sprzężeniem mechanicznym, do wykonywania bardzo dużych przemieszczeń liniowych. Siłowniki serii MY1 w zależności od obciążenia mają możliwość wyboru różnego typu prowadnicy. Brak tłoczyska zmniejsza wymagane miejsce pod zabudowę (w porównaniu do siłowników tłoczyskowych). Działanie siłowników beztłoczyskowych serii MY1 charakteryzuje płynny ruch z niskimi oporami. Siłowniki beztłoczyskowe stosuje się w maszynach i urządzeniach do: - podnoszenia lub opuszczania przedmiotów, - cięcia, - zamykania i otwierania, - budowy manipulatorów przemysłowych - przemieszczania i transportu oraz manipulowanie przedmiotami. Zakres średnic siłowników beztłoczyskowych wynosi od D10 do D100 mm. Standardowe skoki robocze dla siłowników beztłoczyskowych serii MY1 wynoszą od 100 do 2000 mm (skok maksymalny w zależności od średnicy do 5000 mm).
Siłowniki beztłoczyskowe serii MY1 SMC – co warto wiedzieć?
Siłowniki beztłoczyskowe MY1 wykonywane są w następujących odmianach: - siłowniki w wersji podstawowej typu MY1B, - siłowniki z precyzyjnym prowadzeniem typu MY1H, - siłowniki z prowadnicami ślizgowymi typu MY1M, - siłowniki z prowadnicami tocznymi typu MY1C.
W siłownikach beztłoczyskowych MY1 elementem ruchomym przenoszącym napęd jest suwak (wózek) poruszający się po tulei profilowej połączony mechanicznie z tłokiem.
Podłączenie sprężonego powietrza z zaworów rozdzielających dla długich skoków może się odbywać tylko przez jedną pokrywę.
Wewnątrz tłoka siłownika beztłoczyskowego MY1 znajduje się magnes, który współpracuje z bezdotykowymi czujnikami położenia tłoka kontaktronowymi lub elektronicznymi.
Czujniki położenia tłoka montuje się bezpośrednio w kanałkach w tulei profilowej siłownika beztłoczyskowego.
Montaż siłowników beztłoczyskowych typu MY1 odbywa się przy pomocy elementów mocujących.
Siłowniki beztłoczyskowe SMC serii MY1 mogą być stosowane do budowy manipulatorów przemysłowych
W siłownikach beztłoczyskowych MY1 znajduje się skuteczna i regulowana amortyzacja pneumatyczna.
Zaleca się stosowanie dodatkowych amortyzatorów hydraulicznych w maszynach o dużej dynamice pracy.
Do regulacji prędkości ruchu wózka używane są zawory dławiąco-zwrotne (zalecane w wersji do montażu w przyłączach siłownika - tzw. wkręcane).
Do sterowania siłownikami beztłoczyskowymi zaleca się stosowanie zaworów rozdzielających o funkcji 5/3.
Raz w miesiącu na Twojej skrzynce e-mail. Garść cennej wiedzy o produktach i rozwiązaniach w pneumatyce. Dzielimy się fachową wiedzą, praktycznymi poradami o komponentach, które sprzedajemy. Całość podana w atrakcyjnej formie. Chcesz wiedzieć, co dostaniesz na swoją skrzynkę e-mail? Zobacz w tym miejscu nasze ostatnie wydanie. Dołącz do ponad 7500 aktywnych subskrybentów z branży.
Strona używa cookies (ciasteczek) w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.