Zbiorniki powietrza Festo to pomocnicze elementy instalacji pneumatycznych służące do gromadzenia sprężonego powietrza. Przeznaczone są do stosowania jako zbiorniki pomocnicze, akumulatory lub rezerwowe w maszynach i urządzeniach oraz w pojazdach mechanicznych.
Zbiorniki ciśnieniowe Festo wykorzystywane są do:
stabilizacji i ograniczenia pulsacji ciśnienia w układzie pneumatycznym. uzupełniania spadków ciśnienia w układzie występujących podczas pracy urządzeń pneumatycznych lub będących wynikiem ewentualnych nieszczelności na połączeniach. rezerwowego zasilania urządzeń pneumatycznych. wstępnego oczyszczania sprężonego powietrza z wody i zanieczyszczeń ciekłych.
, a Twoje zamówienie wyślemy w następny dzień roboczy. więcej
Czas dostawy:Wysyłka w 24-48h.więcej
Koszty dostawy:od 0.00złwięcej
Zbiorniki sprężonego powietrza Festo - co warto wiedzieć?
Zbiorniki ciśnieniowe służą do gromadzenia wymaganej objętości sprężonego powietrza (lub innych mediów roboczych) spełniającego wymagania normy ISO 85731:2010 o określonym ciśnieniu (do 16 bar).
Zbiorniki Festo mogą być stosowane w pneumatycznych układach pojazdów.
Zbiorniki ciśnieniowe w pewnym stopniu wpływają na poprawę jakości sprężonego powietrza usuwając wodę i kondensat.
Kondensat i woda powinny być okresowo usuwane za pomocą drenów kondensatu.
Zbiorniki powietrza Festo spełniają rolę akumulatorów energii i zbiorników rezerwowych oraz wyrównawczych, pozwalając na wykonanie cyklu napędów w sytuacjach awaryjnych.
Zbiorniki ciśnieniowe są odporne na działanie warunków atmosferycznych.
Zbiorniki ciśnieniowe Festo typu CRVZS dostępne są o objętościach od 0,1 do 20 litrów.
Zbiorniki typu CRVZS wykonane są ze stali nierdzewnej i mogą służyć do magazynowania azotu o ciśnieniu do -0,95 bara do 16 barów
Zbiorniki ciśnieniowe CRVZS w wykonaniu ze stali nierdzewnej są całkowicie odporne na działanie substancji powodujących korozję.
Zbiorniki ciśnieniowe Festo typu VZS posiadają objętość 20 litrów.
Zbiorniki typu VZS wykonane są ze stali malowanej proszkowo i mogą służyć do magazynowania azotu o ciśnieniu do -0,95 bara do 16 barów
Podłączenie zbiorników do instalacji wykonuje się bezpośrednio z użyciem elementów armatury pneumatycznej podłączanej do gwintowanych króćców.
Każdego miesiąca na Twojej skrzynce e-mail. Garść cennej wiedzy o produktach i rozwiązaniach w pneumatyce. Dzielimy się z Tobą fachową wiedzą, praktycznymi poradami o komponentach, które sprzedajemy.
Strona używa cookies (ciasteczek) w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.