Separatory cyklonowe seria AG-Z Superplus

O produkcie:
Separatory cyklonowe seria AG-Z Superplus
Pokaż więcej
Potrzebujesz pomocy technicznej?
Zadzwoń: +48 71 799 45 81
O produkcie:
Separatory cyklonowe seria AG-Z Superplus
Pokaż więcej
Potrzebujesz pomocy technicznej?
Zadzwoń: +48 71 799 45 81
O produkcie:
Separatory cyklonowe seria AG-Z Superplus
Pokaż więcej
Rabaty dla profesjonalistów
 • 400 tys. produktów - najszersza oferta w Polsce
 • indywidualne warunki cenowe
 • szybka dostawa - 24 / 48 h
 • wsparcie merytoryczne i techniczne
 • dostęp do historii zamówień i rozliczeń
Wypełnij formularz
Oferta
Opis poduktu
Pliki do pobrania
Akcesoria
Wyników: 2
Zobacz szczegóły
Status magazynowy: Tylko na zamówienie więcej
Koszty dostawy: od 0.00zł więcej

6841.64 zł
netto/szt.
szt.
8415.22 zł
brutto/szt.
Zobacz szczegóły
Status magazynowy: Tylko na zamówienie więcej
Koszty dostawy: od 0.00zł więcej

7809.46 zł
netto/szt.
szt.
9605.64 zł
brutto/szt.
 • Opis poduktu

  Separatory cyklonowe Donaldson typu AG-Z Superplus z elektronicznym spustem kondensatu sterowany poziomem to urządzenia do stosowania w przemysłowych układach o wysokich przepływach. Dostosowane są do pracy ze sprężarkami o wysokim wydatku (przepływie). Separatory cyklonowe służą do usuwania z instalacji sprężonego powietrza oraz innych mediów gazowych wody oraz kondensatu. Działanie separatora AG-Z Superplus Donaldson polega na zawirowaniu strumienia powietrza w zbiorniku. Ruch wirowy powoduje wytrącanie się wody i kondensatu na wewnętrznych ściankach zbiornika. Skuteczność w usuwaniu wody dla separatorów cyklonowych Donaldson wynosi do 99%. Separatory cyklonowe nie spełniają roli typowych osuszaczy sprężonego powietrza (nie obniżają temperatury punktu rosy).

  Zakres natężenia przepływu: 1650 m3/ h i 2250 m3/ h 

  Gwint przyłączeniowy: G 3/4”

  Ciśnienie pracy: do 16 bar


  Separatory cyklonowe Donaldson seria AG-Z Superplus – co warto wiedzieć?


  Separatory cyklonowe Donaldson serii AG-Z Superplus to elementy o małym spadku ciśnienia i małych wymiarach do usuwania wody z instalacji pneumatycznej. W separatorach serii AG-Z Superplus następuje wstępne rozprężenie medium roboczego, a zabudowana kierownica o specjalnej geometrii łopatek powoduje ruch wirowy strumienia powietrza. Powietrze pozbawione wody bardzo zwiększa trwałość elementów pneumatyki.

  W separatorach cyklonowych serii AG-Z Superplus zamontowano elektroniczny zrzut kondensatu typu UFM-D. Elektroniczny zrzut kondensatu nie powoduje strat ciśnienia oraz oszczędza energię, otwierając spust tylko w momencie nagromadzenia się odpowiedniej objętości kondensatu.

  Separatory cyklonowe Donaldson serii AG-Z Superplus są łatwe w obsłudze i posiadają 3-częściową aluminiową obudowę z nakrętką. Cechuje je łatwa obsługa podczas prac serwisowych. Są przystosowane do montażu w kombinacji z innymi filtrami Donaldson. Ze względu na wysokie wartości przepływu separatory cyklonowe serii AG-Z Superplus są przeznaczone do stosowania w przemysłowych instalacjach pneumatycznych o bardzo dużych przepływach.

  Zalecamy montaż separatorów cyklonowych przed odbiornikami, lub w takich miejscach instalacji pneumatycznych gdzie pojawia się duża ilość wody. Usuwanie wody i kondensatu ze zbiornika separatora odbywa się z użyciem czasowych zrzutów (spustów) kondensatu UFZ. Inne zrzuty kondensatu mogą  być montowane bezpośrednio w dolne gwintowane przyłącze separatora. Otrzymany kondensat nie może być usuwany do instalacji kanalizacyjnej i musi zostać oczyszczony w separatorach woda-olej.

  Do separatorów cyklonowych Donaldson dostępne są ścienne uchwyty mocujące.

 • Pliki do pobrania
 • Akcesoria