Zbiornik pionowy sprężonego powietrza 100 litrów

Nr artykułu:
KP-100-15/0_45
Status magazynowy:
Tylko na zamówienie
Informacje o wysyłce
Nr artykułu:
KP-100-15/0_45
Status magazynowy:
Tylko na zamówienie
Informacje o wysyłce
 
1800.00 zł netto/szt.
2214.00 zł brutto/szt.
Status magazynowy: Tylko na zamówienie więcej
Koszty dostawy: od 0.00zł więcej
szt.
Pobierz pdf
Rabaty dla profesjonalistów
 • 400 tys. produktów - najszersza oferta w Polsce
 • indywidualne warunki cenowe
 • szybka dostawa - 24 / 48 h
 • wsparcie merytoryczne i techniczne
 • dostęp do historii zamówień i rozliczeń
Wypełnij formularz
Opis poduktu
Dane techniczne
Pliki do pobrania
Akcesoria
 • Opis poduktu

  ZBIORNIKI PIONOWE 100 LITRÓW - 30 000 LITRÓW


  Zastosowanie zbiorników pionowych 100 litrów-30000 litrów


  Zbiorniki są niezbędnymi elementami każdej instalacji ciśnieniowej (sprężonego powietrza, azotu, gazów neutralnych i technicznych, wody lub innych mediów gazowych lub płynnych). Służą do gromadzenia czynnika roboczego o objętości od 100 do 30000 litrów i określonym ciśnieniu. W instalacjach ciśnieniowych dzięki zbiornikom następuje stabilizacja ciśnienia. Zbiorniki ciśnieniowe pionowe uzupełniają straty ciśnienia powstające w trakcie pracy odbiorników. Zastosowanie zbiorników w instalacjach pneumatycznych eliminuje pulsację ciśnienia, a także wpływa na wydłużenie trwałości sprężarek i kompresorów, które nie muszą pracować w trybie ciągłym. Uruchamianie sprężarek i kompresorów tylko w momencie spadku ciśnienia zmniejsza zużycie energii elektrycznej i obniża koszty eksploatacji instalacji ciśnieniowych. Gromadzone w zbiornikach pionowych 100 litrów-30000 litrów medium robocze jest doprowadzane do odbiorników min. poprzez zamontowany osprzęt do zbiorników ciśnieniowych ZP. Zbiorniki zamontowane w sprężarkowniach pełnią także funkcję pomocniczą w procesie oczyszczania powietrza z gromadzącej się wody i kondensatu, które zbierają się na dnie zbiornika (dzięki efektowi rozprężania oraz zawirowania strugi powietrza). Inną funkcją zbiorników pionowych 100 litrów-30000 litrów jest schładzanie sprężonego powietrza oraz spełnianie roli akumulatora energii. Zbiorniki podlegają odbiorowi Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) na podstawie dokumentów, które każdorazowo dostarczane są przy dostawie zbiornika.
  Posiadamy duży wybór zbiorników pionowych 100 litrów-30000 litrów dostępnych w naszym magazynie.


  Zbiorniki pionowe 100 litrów-30000 litrów - co warto wiedzieć?


  Zbiorniki ciśnieniowe są stosowane we wszystkich instalacjach ciśnieniowych do magazynowania medium roboczego o ciśnieniu do 50 barów.
  W instalacjach ciśnieniowych zbiorniki spełniają rolę akumulatorów, stabilizują ciśnienie, zmniejszają pulsację ciśnienia, schładzają i oczyszczają medium robocze i zwiększają żywotność sprężarek i kompresorów.
  Zbiorniki zbudowane są jako spawane ze stali o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych i składają się ze stalowego płaszcza z niezbędnymi króćcami i otworami inspekcyjnymi, den elipsoidalnych oraz nóg do posadowienia na fundamencie.
  Zbiorniki ciśnieniowe pionowe zmniejszają ilość potrzebnego miejsca pod zabudowę w sprężarkowniach.
  Zbiorniki ciśnieniowe mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych oraz na zewnątrz.
  Zaleca się okresową kontrolę stanu wnętrza zbiornika pionowego oraz stosowanie urządzeń spustowych (drenów mechanicznych lub automatycznych) do usuwania gromadzących się na dnie zanieczyszczeń płynnych.
  Zbiorniki pionowe 100 litrów-30000 litrów dla gromadzenia sprężonego powietrza malowane są na kolor niebieski, szary lub są dostępne ocynkowane.
  Przyłącza w zbiornikach pionowych 100 litrów-30000 litrów standardowo wykonywane są jako gwintowe.
  Na zamówienie oferujemy zbiorniki pionowe 100 litrów-30000 litrów z przyłączami kołnierzowymi i rurowymi (do wspawania).
  Gromadzone w zbiornikach medium robocze jest doprowadzane do odbiorników poprzez osprzęt do zbiorników ciśnieniowych ZP.
  Zgodnie z przepisami UDT każdy zbiornik pionowy 100 litrów-30000 litrów powinien posiadać zamontowany zawór bezpieczeństwa zabezpieczający przed niekontrolowanym wzrostem ciśnienia w zbiorniku (np. w efekcie nagrzewania się ścianek zbiornika) dobrany zgodnie z parametrami pracy instalacji i do wydajności sprężarek i kompresorów.

 • Dane techniczne

  Przyłącza
  1" G
  Pojemność
  100 l
  Ciśnienie
  15 bar
  Waga
  66 kg
  Temperatura robocza
  -10÷50 °C
  Wymiary gabarytowe
  Ø457 x 1100 mm
  Nr kat.
  KP-100-15/0_45
 • Pliki do pobrania

 • Akcesoria