Zbiornik poziomy sprężonego powietrza 700 litrów

Nr artykułu:
KP-700/L-11/0_8
Status magazynowy:
Tylko na zamówienie
Informacje o wysyłce
Nr artykułu:
KP-700/L-11/0_8
Status magazynowy:
Tylko na zamówienie
Informacje o wysyłce
 
5300.00 zł netto/szt.
6519.00 zł brutto/szt.
Status magazynowy: Tylko na zamówienie więcej
Koszty dostawy: od 0.00zł więcej
szt.
Pobierz pdf
Rabaty dla profesjonalistów
 • 400 tys. produktów - najszersza oferta w Polsce
 • indywidualne warunki cenowe
 • szybka dostawa - 24 / 48 h
 • wsparcie merytoryczne i techniczne
 • dostęp do historii zamówień i rozliczeń
Wypełnij formularz
Opis poduktu
Dane techniczne
Pliki do pobrania
Akcesoria
 • Opis poduktu

  ZBIORNIKI POZIOME 700 LITRÓW - 30 000 LITRÓW


  Zastosowanie zbiorników poziomych 700 litrów-30000 litrów


  Zbiorniki poziome występują w każdej instalacji ciśnieniowej (sprężonego powietrza, azotu, gazów neutralnych i technicznych, wody lub innych mediów gazowych lub płynnych). Służą do gromadzenia medium roboczego o objętości od 700 do 30000 litrów i określonym ciśnieniu. W instalacjach ciśnieniowych dzięki zbiornikom poziomym następuje stabilizacja ciśnienia. Zbiorniki uzupełniają straty ciśnienia powstające w czasie pracy odbiorników. Zastosowanie zbiorników w instalacjach pneumatycznych eliminuje pulsację ciśnienia oraz wydłuża okres użytkowania sprężarek i kompresorów, które nie muszą pracować w cyklu ciągłym. Uruchamianie sprężarek i kompresorów tylko przy spadku ciśnienia obniża zużycie energii elektrycznej i koszty eksploatacji instalacji ciśnieniowych. Magazynowane w zbiornikach medium robocze doprowadzane jest do odbiorników min. poprzez zamontowany osprzęt do zbiorników ciśnieniowych ZP. Zbiorniki zamontowane w sprężarkowniach pełnią funkcję pomocniczą w procesie oczyszczania powietrza z gromadzącej się wody i kondensatu, Kondensat zbiera się na dnie zbiornika (dzięki efektowi rozprężania oraz zawirowania strugi powietrza) i wymagane jest okresowe jego usuwanie. Inną funkcją zbiorników jest schładzanie sprężonego powietrza. Działają na zasadzie akumulatora energii. Zbiorniki podlegają odbiorowi Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) na podstawie dokumentów, które każdorazowo dostarczane są przy dostawie.
  Posiadamy duży wybór zbiorników poziomych 700 litrów-30000 litrów dostępnych z naszego magazynu.


  Zbiorniki poziome 700 litrów-30000 litrów - co warto wiedzieć?


  Zbiorniki poziome są przeznaczone dla wszystkich instalacji ciśnieniowych do magazynowania medium roboczego o ciśnieniu do 31 barów.
  W instalacjach ciśnieniowych zbiorniki spełniają rolę akumulatorów, stabilizują ciśnienie, zmniejszają pulsację ciśnienia, schładzają i oczyszczają medium robocze i zwiększają żywotność sprężarek i kompresorów.
  Zbiorniki wykonane są jako konstrukcje spawane ze stali o podwyższonej wytrzymałości i składają się ze stalowego płaszcza z niezbędnymi króćcami i otworami inspekcyjnymi, den elipsoidalnych oraz nóg do posadowienia na fundamencie.
  Zbiorniki mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych oraz na zewnątrz.
  Zalecana jest okresowa kontrola stanu wnętrza zbiornika, a także stosowanie urządzeń spustowych do usuwania gromadzących się na dnie zanieczyszczeń płynnych (drenów mechanicznych lub automatycznych).
  Zbiorniki poziome 100 litrów-30000 litrów stosowane w instalacjach sprężonego powietrza malowane są na kolor niebieski.
  Przyłącza w zbiornikach poziomych 700 litrów-30000 litrów standardowo wykonywane są jako gwintowe.
  Gromadzone w zbiornikach poziomych 700 litrów-30000 litrów medium robocze doprowadza się do odbiorników poprzez osprzęt do zbiorników ciśnieniowych ZP.
  Zgodnie z przepisami UDT każdy zbiornik ciśnieniowy poziomy 700 litrów-30000 litrów powinien posiadać zamontowany zawór bezpieczeństwa zabezpieczający przed niekontrolowanym wzrostem ciśnienia w zbiorniku (np. w efekcie nagrzewania się ścianek zbiornika) dobrany zgodnie z parametrami pracy instalacji i do wydajności sprężarek i kompresorów.

 • Dane techniczne

  Przyłącza
  1.1/4" G
  Pojemność
  700 l
  Ciśnienie
  11 bar
  Waga
  310 kg
  Temperatura robocza
  -10÷50 °C
  Wymiary gabarytowe
  Ø812 x 1540 mm
  Nr kat.
  KP-700/L-11/0_8
 • Pliki do pobrania

 • Akcesoria