Dostawca pneumatyki i automatyki z najszerszą ofertą w Polsce. Ponad 700 000 produktów dla każdej gałęzi przemysłu.

Produkcja Siłowników

Produkcja siłowników pneumatycznych

Produkujemy siłowniki pneumatyczne
dla każdej branży przemysłu

Nasze siłowniki charakteryzuje wysoką niezawodnością działania, małe opory ruchu i płynna praca oraz duża trwałość w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych.
Siłowniki wykonujemy w ciągu 24 godzin. W wyjątkowych sytuacjach nawet do 2h.

Więcej informacji
pneumatyka dla przemyslu.jpg [58.12 KB]

Jakie siłowniki projektujemy i produkujemy:

orginalne.jpg [9.22 KB]

siłowniki pneumatyczne zgodne ze standardami ISO 15552, ISO 6432 oraz ISO 21287

wykonujemy.jpg [11.78 KB]

siłowniki pneumatyczne tłoczyskowe

telefon.jpg [10.00 KB]

siłowniki pneumatyczne beztłoczyskowe

odroczona.jpg [10.06 KB]

siłowniki pneumatyczne dwustronnego działania

serwis.jpg [11.53 KB]

siłowniki pneumatyczne jednostronnego działania

konsygnacja.jpg [11.03 KB]

siłowniki pneumatyczne z dwustronnym tłoczyskiem

konsygnacja.jpg [11.03 KB]

siłowniki pneumatyczne skręcone tyłami

konsygnacja.jpg [11.03 KB]

siłowniki pneumatyczne z przeróbką w stosunku do normy

serwis.jpg [11.53 KB]

siłowniki pneumatyczne z przedłużonym tłoczyskiem, niestandardowym gwintem

Przeznaczenie siłowników produkcji Air-Com:

Siłowniki przeznaczone są do stosowania w układach pneumatycznych jako elementy wykonawcze realizujące napęd maszyn i urządzeń oraz do automatyzacji procesów technologicznych i produkcyjnych. Produkowane przez naszą firmę siłowniki pneumatyczne mogą być wykonane zgodnie z międzynarodowymi standardami ISO 15552, ISO 6432 oraz ISO 21287, co pozwala na ich pełną zamienność z siłownikami innych producentów. W tłoku siłowników pneumatycznych znajduje się magnes umożliwiający montaż bezdotykowych czujników położenia tłoka (kontaktronowych lub elektronicznych). Dla siłowników z tulejami kształtowymi (zgodnych z ISO 15552, kompaktowych, beztłoczyskowych) czujniki położenia tłoka montowane są w kanałkach typu T. Dla siłowników pneumatycznych okrągłych i o dużych średnicach nominalnych (od D160 do D320 w wykonaniu z tuleją okrągłą) czujniki montuje się za pomocą specjalnych uchwytów.

W celu zwiększenia trwałości i przedłużenia okresów między-remontowych, w siłowniku pneumatycznym (z wyłączeniem siłowników kompaktowych, w których jest amortyzacja mechaniczna) stosowana jest regulowana amortyzacja pneumatyczna zabezpieczająca przed mechanicznymi uszkodzeniami tłoka i pokrywy.

Produkcja siłowników pneumatycznych obejmuje zakres średnic od ø10 do ø320 mm o skokach do 2500 mm (skoki wykonywane są w dowolnym zakresie wg wymagań klienta). Zastosowanie aluminium jako materiału tulei kształtowej i rury okrągłej oraz stali nierdzewnej na tłoczyska oraz uszczelnienia z NBR, poliuretanu lub Vitonu (FKM) umożliwiają posługiwanie się naszymi siłownikami w szerokim zakresie temperatur oraz w różnych środowiskach pracy.

Do produkowanych przez naszą firmę siłowników pneumatycznych dostępny jest pełen asortyment elementów mocujących.

Produkcja siłowników pneumatycznych: jak to jest robione?

Jak powstaje siłownik pneumatyczny?

110 sekund. Tyle nam wystarczy, by pokazać Wam jak robimy siłownik pneumatyczny. Zobacz etapy produkcji. Oferujemy m.in. siłowniki pneumatyczne:

  • dwustronnego działania
  • meblowe
  • jednostronnego działania
  • okrągłe
  • beztłoczyskowe
  • kompaktowe
  • CNOMO
  • ISO 15552

Jeśli szukasz dedykowanego siłownika pneumatycznego
- napisz do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Formularz: dlakogo2

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Air-Com Pneumatyka-Automatyka Sp. z o. o. Sp. K. z siedzibą w Długołęce. Z administratorem można skontaktować się pod adresem e-mail: . Informujemy również, że podane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Air-Com Pneumatyka-Automatyka Sp. z o. o. Sp. K w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, rozpatrzenia zapytania i udzielenia odpowiedzi – na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz Kodeksu Pracy z dnia 26 czerwca 1974 r. Państwa dane osobowe będą przechowywane oraz przetwarzane do czasu trwania korespondencji. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.

Bądź n@ bieżąco 

 send mail icon.png [32.20 KB]Każdego miesiąca na Twojej skrzynce e-mail. Garść cennej wiedzy o produktach i rozwiązaniach w pneumatyce. Dzielimy się z Tobą fachową wiedzą, praktycznymi poradami o komponentach, które sprzedajemy. 

Wybierz region