Grupa narzędzi ręcznych i pneumatycznych zawiera elementy znajdujące zastosowanie jako wyposażenie warsztatów mechanicznych, warsztatów remontowych, warsztatów samochodowych i serwisów. Zobacz nasz opisowy poradnik przed zakupem narzędzi pneumatycznych przed zakupem narzędzi pneumatycznych albo obejrzyj film instruktażowy, ilustrujący ich działanie w praktyce.
Narzędzia ręczne i pneumatyczne - co warto wiedzieć?
Szeroka oferta narzędzi ręcznych i pneumatycznych skierowana jest głównie do profesjonalistów zajmujących się naprawami, remontami i serwisem maszyn, urządzeń i pojazdów.
Narzędzia pneumatyczne wraz z akcesoriami stosowane są we wszystkich rodzajach obróbki wykańczającej i powierzchniowej.
Narzędzia pneumatyczne takie jak:
klucze udarowe,
szlifierki proste i kątowe,
wiertarki pneumatyczne,
nitownice pneumatyczne,
młotki pneumatyczne,
wyrzynarki pneumatyczne,
smarownice pneumatyczne
odznaczają się wysoką niezawodnością a bezpieczny napęd za pomocą sprężonego powietrza pozwala na ich stosowane w miejscach pracy, gdzie zabronione jest używanie elektronarzędzi.
Pistolety do przedmuchu, przydatne w utrzymywaniu czystości, usuwaniu zanieczyszczeń i wiórów powstających np. w trakcie obróbki skrawaniem lub innych procesach technologicznych.
Dysze pneumatyczne mogą być stosowane w obrabiarkach konwencjonalnych i CNC, a dzięki możliwości sterowania przy pomocy zaworów mogą być uruchamiane w odpowiednim momencie obróbki detali dla usunięcia wiórów, chłodziwa, oleju oraz innych zanieczyszczeń.
Pistolety do pompowania kół są niezbędnym wyposażeniem warsztatów wulkanizacyjnych oraz serwisów samochodowych.
W ofercie posiadamy także narzędzia stosowane przy obróbce mechanicznej:
frezy
wiertła,
gwintowniki.
Uzupełnienie oferty narzędzi ręcznych stanowią młotki, klucze płaskie, grzechotki, śrubokręty i wkrętaki, pilniki, obcęgi i akcesoria naprawcze do zastosowań warsztatowych i hobbystycznych.
Tak, smarowanie narzędzi pneumatycznych jest niezbędne dla prawidłowej ich pracy.
Jaki olej należy stosować do smarowania narzędzi pneumatycznych?
Stosuje się wyłącznie specjalne oleje do narzędzi pneumatycznych.
Jak optymalnie podłączać narzędzia pneumatyczne?
Narzędzia pneumatyczne, ze względu na charakter ich stosowania, najczęściej podłącza się za pomocą szybkozłączy. Każde narzędzie pneumatyczne posiada gwint przyłączeniowy lub króciec do szybkozłączki. Należy zwrócić uwagę na zużycie powietrza przez narzędzie w celu doboru odpowiedniej średnicy przewodu.
Jaki jest koszt używania narzędzi pneumatycznych w porównaniu z elektronarzędziami?
Koszt energii elektrycznej dla elektronarzędzi jest łatwy do policzenia znając moc silnika oraz czas pracy. Takie wyliczenie jest trudne dla narzędzi pneumatycznych, lecz jeżeli dysponujemy instalacją pneumatyczną wykorzystywaną do innych celów to narzędzie pneumatyczne jest podłączane jako dodatkowy odbiornik. Każde narzędzie pneumatyczne posiada tzw. zużycie powietrza, co pozwala na oszacowanie kosztów jego użytkowania.
Co wybrać, narzędzia pneumatyczne czy elektronarzędzia?
Porównanie nie jest proste, dlatego że jeden i drugi typ narzędzi ma zarówno swoje wady i zalety. Wybór pozostawiamy Klientom, jednak pozwalamy sobie na zaprezentowanie typowych cech jednych i drugich rodzajów narzędzi pneumatycznych, zakładając że narzędzia elektryczne są bardzo dobrze znane i popularne:
Narzędzia pneumatyczne:
bardzo duża efektywność stosowania,
duża uzyskiwana moc przy małej masie i wymiarach (ok. 50% większa moc w porównaniu do elektronarzędzi).
możliwość stosowania w strefach zagrożonych wybuchem (np. przy instalacjach LPG)
ograniczenie ryzyka pożaru,
łatwa obsługa i użytkowanie oraz ergonomia posługiwania się nimi,
dostępne powszechnie w zakładach przemysłowych medium robocze (sprężone powietrze),
niskie koszty eksploatacji i serwisowania,
uniwersalność stosowania: zarówno w warsztatach samochodowych jak również w przemyśle.
Jaka jest trwałość narzędzi pneumatycznych?
Narzędzia pneumatyczne odznaczają się bardzo dużą trwałością przy zachowaniu prawidłowych zasad ich eksploatacji, w tym zapewnienia smarowania oraz odpowiedniej czystości powietrza (stosowanie filtrów powietrza o zalecanej przez producenta dokładności filtracji). Ważnym jest także ustawianie odpowiedniego ciśnienia pracy. Stosowanie się do zaleceń zapewni długotrwałą bezawaryjną pracę narzędzi pneumatycznych.
Dwa razy w miesiącu na Twojej skrzynce e-mail. Garść cennej wiedzy o produktach i rozwiązaniach w pneumatyce. Dzielimy się fachową wiedzą, praktycznymi poradami o komponentach, które sprzedajemy. Całość podana w atrakcyjnej formie. Chcesz wiedzieć, co dostaniesz na swoją skrzynkę e-mail? Dołącz do ponad 7500 aktywnych subskrybentów z branży.
Strona używa cookies (ciasteczek) w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.