Bądź na bieżąco
Zapisując się do naszej bazy zyskasz: porady, informację o nowościach, dedykowane oferty i dostęp do limitowanych materiałów
Przesyłając, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Air-Com Pneumatyka-Automatyka
Filtry sprężonego powietrza Airpol to przemysłowe lub warsztatowe elementy filtracyjne stosowane w układach sprężonego powietrza i innych mediów gazowych, służące do ich oczyszczania z cząstek stałych oraz oleju. Ze względu na rodzaj wkładu filtrującego występują odmiany:
Zasada działania filtrów Airpol polega na zatrzymywaniu zanieczyszczeń stałych na wymiennym wkładzie filtrującym. Zadaniem filtrów Airpol jest uzyskanie sprężonego powietrza o wymaganej klasie czystości. Odpowiednia jakość medium roboczego bez zanieczyszczeń stałych i oleju wydłuża trwałość elementów pneumatyki i umożliwia ich bezawaryjną pracę. Filtry wstępne Airpol zalecane są do montowania przed osuszaczami (zwłaszcza adsorbcyjnymi) dla usunięcia cząstek stałych i oleju, które znacznie pogarszają parametry pracy tych urządzeń.
Filtry Airpol standardowe dostępne są z następującymi wymiennymi wkładami filtrującymi:
Dla filtrów wysokociśnieniowych typu HP dostępne są wkłady:
Ciśnienie pracy:
Przepływ: od 78 do 2760 m3/h
Filtry do sprężonego powietrza serii FP Airpol są niezbędnymi elementami każdej instalacji pneumatycznej stosowanej w przemyśle i w warsztatach. Służą do odpowiedniego i właściwego przygotowania powietrza. Stosowanie filtrów Airpol ogranicza możliwość powstania awarii i niesprawności elementów pneumatyki. Filtry Airpol stosowane są do oczyszczania sprężonego powietrza w całej instalacji pneumatycznej (do montażu w sprężarkowaniach) lub montuje się je bezpośrednio przed odbiornikami.
Filtry wysokociśnieniowe serii HP są filtrami koalescencyjnymi lub posiadają wkład z węglem aktywnym. Filtry standardowe Airpol serii FP mogą być montowane indywidualnie lub w zestawach (np. filtr wstępny+filtr dokładny). Opcją dla filtrów standardowych typu FP jest wizualny wskaźnik zanieczyszczenia wkładu (tzw. manometr różnicowy), informujący o konieczności wymiany wkładu filtrującego.
opróżnienie zbiornika filtra z kondensatu odbywa się z użyciem spustów (zrzutów) kondensatu:
Zrzuty kondensatu montowane są w dolnym przyłączu korpusu filtra. Otrzymany kondensat nie może być usuwany do instalacji kanalizacyjnej i powinien być oczyszczany w separatorach woda-olej.