Zbiornik poziomy sprężonego powietrza do nadbudowy agregatów 20 litrów

Nr artykułu:
KP-20/L-12/0_2
Status magazynowy:
Tylko na zamówienie
Informacje o wysyłce
Nr artykułu:
KP-20/L-12/0_2
Status magazynowy:
Tylko na zamówienie
Informacje o wysyłce
 
1100.00 zł netto/szt.
1353.00 zł brutto/szt.
Status magazynowy: Tylko na zamówienie więcej
Koszty dostawy: od 0.00zł więcej
szt.
Pobierz pdf
Rabaty dla profesjonalistów
 • 400 tys. produktów - najszersza oferta w Polsce
 • indywidualne warunki cenowe
 • szybka dostawa - 24 / 48 h
 • wsparcie merytoryczne i techniczne
 • dostęp do historii zamówień i rozliczeń
Wypełnij formularz
Opis poduktu
Dane techniczne
Pliki do pobrania
Akcesoria
 • Opis poduktu

  ZBIORNIKI POZIOME DO NADBUDOWY AGREGATÓW


  Zastosowanie zbiorników poziomych do nadbudowy agregatów


  Zbiorniki poziome do nadbudowy agregatów są specjalnymi zbiornikami ciśnieniowymi przeznaczonymi do montażu agregatów sprężarkowych. Wyposażone są w standardowe szyny, mocowania oraz uchwyty, pozwalające na montaż zespołów sprężarkowych wraz z napędem od różnych producentów. Służą do gromadzenia i przechowywania sprężonego powietrza o objętości od 20 do 1500 litrów i określonym ciśnieniu. Zbiorniki te są elementami niezbędnymi dla prawidłowej pracy zabudowanego agregatu sprężarkowego, stabilizując ciśnienie oraz uzupełniają straty ciśnienia powstające podczas pracy odbiorników. Dzięki zbiornikom do nadbudowy eliminowana jest pulsacja ciśnienia. Wpływają też na wydłużenie trwałości sprężarek, które nie muszą pracować ciągle. Uruchamianie sprężarek tylko w momencie spadku ciśnienia zmniejsza zużycie energii elektrycznej i obniża koszty eksploatacji instalacji ciśnieniowych. Magazynowane w zbiornikach medium robocze doprowadzane jest bezpośrednio do odbiorników. Zbiorniki spełniają funkcję pomocniczą dla oczyszczania powietrza w instalacjach pneumatycznych z gromadzącej się wody i kondensatu. Kondensat zbiera się w zbiorniku i wymagane jest jego okresowe usuwanie np. za pomocą drenów mechanicznych lub automatycznych. Inną funkcją zbiorników poziomych do nadbudowy agregatów jest schładzanie sprężonego powietrza. Dla zbiorników poziomych do nadbudowy agregatów które podlegają odbiorowi Urzędu Dozoru Technicznego (UDT), każdorazowo przy dostawie dostarczane są stosowne dokumenty.


  Zbiorniki poziome do nadbudowy agregatów - co warto wiedzieć?


  Są przeznaczone do montażu agregatów sprężarkowych różnych producentów na standardowych mocowaniach oraz do magazynowania medium roboczego o ciśnieniu do 40 barów.
  W instalacjach zbiorniki pełnią rolę akumulatorów, stabilizują ciśnienie, zmniejszają pulsację ciśnienia, schładzają i oczyszczają medium robocze oraz zwiększają żywotność sprężarek i kompresorów.
  Zbudowane są jako spawane ze stali o podwyższonej wytrzymałości i składają się ze stalowego płaszcza z niezbędnymi mocowaniami, den elipsoidalnych oraz nóg do posadowienia na fundamencie.
  Mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych oraz na zewnątrz oraz w sprężarkach przewoźnych.
  Zalecana jest okresowa kontrola stanu wnętrza zbiornika poziomego do nadbudowy agregatów i stosowanie spustów do usuwania gromadzących się zanieczyszczeń płynnych (drenów mechanicznych lub automatycznych).
  Zbiorniki poziome do nadbudowy agregatów malowane są na kolor niebieski.
  Przyłącza w zbiornikach poziomych do nadbudowy agregatów standardowo wykonywane są jako gwintowe.
  Gromadzone w zbiornikach sprężone powietrze jest doprowadzane bezpośrednio do odbiorników. 
  Zaleca się stosowanie elementów przygotowania powietrza (filtrów, filtro-reduktorów, bloków przygotowania powietrza) na wylocie ze zbiornika do odbiorników.

 • Dane techniczne

  Przyłącza
  1/2" G
  Pojemność
  20 l
  Ciśnienie
  12 bar
  Waga
  16 kg
  Temperatura robocza
  -10÷10 °C
  Wymiary gabarytowe
  Ø219 x 694 mm
  Nr kat.
  KP-20/L-12/0_2
 • Pliki do pobrania

 • Akcesoria