Siłowniki pneumatyczne z dwoma tłokami serii MGZ to specjalne elementy napędowe stosowane w maszynach i urządzeniach. Dostępne są wersje siłowników z dwoma tłokami: - standardowe serii MGZR, - z zabezpieczeniem przed obrotem serii MGZ. Podwójne tłoki stosowane w siłownikach typu MGZ dwukrotnie zwiększają powierzchnię czynną na którą działa ciśnienie przy wysuwie, co podwaja ich siłę działania. Siłowniki z dwoma tłokami szczególnie dobrze nadają się w układach do podnoszenia i wciskania. Zastosowanie dwóch tłoków umożliwia także przenoszenie przez siłownik większych sił poprzecznych. Siłowniki z podwójnym tłokiem serii MGZ są wykonywane o średnicach nominalnych od D20 do D80 mm. Ich skoki standardowe mieszczą się w zakresie od 75 do 300 mm (dla wersji z długimi skokami do 1000 mm). Siłowniki z dwoma tłokami serii MGZ nie wymagają smarowania sprężonego powietrza.
Siłowniki z dwoma tłokami, seria MGZ produkcji SMC - co warto wiedzieć?
Siłowniki pneumatyczne z dwoma tłokami typu MGZ oraz MGZR to specjalistyczne napędy dwustronnego działania do stosowania w aplikacjach, gdzie mogą występować obciążenia promieniowe oraz długie przemieszczenia, w tym bez obrotu tłoczyska.
Dwa tłoki umieszczone są liniowo w korpusie siłownika dwutłokowego.
Blokada z przodu przytrzymuje tłoczysko siłownika MGZ przy wysuwie.
Zastosowanie dwóch tłoków pozwala na teoretyczne podwojenie siły działania siłowników.
Siłowniki z dwoma tłokami serii MGZ mają dużo krótszą długość w porównaniu z tzw. siłownikami typu tandem.
Zasilanie sprężonym powietrzem siłowników z dwoma tłokami podłącza się do przyłączy wykonanych w pokrywie tylnej.
Siłowniki z dwoma tłokami montowane są bezpośrednio lub z użyciem elementów mocujących: -kołnierza przedniego lub tylnego, -łap montażowych, - widełek
Siłowniki serii MGZ wyposażone są w elastyczne gumowe zderzaki, spełniające rolę amortyzacji mechanicznej.
Uszczelnienia w siłownikach z dwoma tłokami serii MGZ nie wymagają powietrza smarowanego.
Siłowniki dwutłokowe serii MGZ wyposażone są w magnes w tłoku umożliwiający działanie bezdotykowych czujników położenia (kontaktronowych i elektronicznych) i mogą pracować w układach automatyki.
Czujniki położenia tłoka są montowane w kanałkach typu T w korpusie siłownika.
Do sterowania siłownikami serii MGZ stosowane są zawory rozdzielające 5-drogowe lub 4-drogowe (funkcje 4/2, 4/3, 5/2 lub 5/3).
Raz w miesiącu na Twojej skrzynce e-mail. Garść cennej wiedzy o produktach i rozwiązaniach w pneumatyce. Dzielimy się fachową wiedzą, praktycznymi poradami o komponentach, które sprzedajemy. Całość podana w atrakcyjnej formie. Chcesz wiedzieć, co dostaniesz na swoją skrzynkę e-mail? Zobacz w tym miejscu nasze ostatnie wydanie. Dołącz do ponad 7500 aktywnych subskrybentów z branży.
Strona używa cookies (ciasteczek) w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.