Siłowniki pneumatyczne z dwoma tłokami z amortyzacją serii CXS to specjalne elementy napędowe o kompaktowej budowie, cechujące się wysoką dokładnością zabezpieczenia przed obrotem. Siłowniki te są odpowiednie do układów pozycjonowania lub przenoszenia lekkich elementów. Dostępne są wersje wykonania siłowników z dwoma tłokami z amortyzacją: - standardowym serii CXS, - kompaktowym serii CXJS, - z blokadą tłoczyska serii CXS, - z dwustronnymi tłoczyskami serii CXSW. Podwójne tłoki stosowane w siłownikach typu CXS dwukrotnie zwiększają powierzchnię czynną, na którą działa ciśnienie przy wysuwie, co podwaja ich siłę działania. Siłowniki z dwoma tłokami z amortyzacją szczególnie dobrze nadają się w układach do podnoszenia i wciskania. Zastosowanie dwóch tłoków umożliwia także przenoszenie przez siłownik większych sił poprzecznych. Siłowniki z podwójnym tłokiem serii CXS są wykonywane o średnicach nominalnych od D6 do D32 m, ze skokami standardowymi w zakresie od 10 do 75 mm. Siłowniki z dwoma tłokami z amortyzacją serii CXS nie wymagają smarowania sprężonego powietrza.
Siłowniki z dwoma tłokami z amortyzacją, seria CXS produkcji SMC - co warto wiedzieć?
Siłowniki pneumatyczne z dwoma tłokami z amortyzacją typu CXS to specjalistyczne napędy dwustronnego działania do stosowania w aplikacjach z występującymi obciążeniami promieniowymi oraz niewielkimi, przemieszczeniami bez obrotu.
Kompaktowe wykonanie i niska wysokość pozwala na montaż siłowników serii CXS w małych przestrzeniach.
Dostępna jest wersja z blokadą utrzymującą tłoczysko siłownika CXS.
Dostępna wersja siłowników z dwoma tłokami w wykonaniu do czystych pomieszczeń.
Do płytki umieszczonej na tłoczyskach siłowników mocowane jest dodatkowe oprzyrządowanie lub chwytaki i przyssawki.
Zastosowanie dwóch tłoków pozwala na teoretyczne podwojenie siły działania siłowników.
Siłowniki z dwoma tłokami z amortyzacją przeznaczone są do montażu bezpośrednio.
Siłowniki serii CXS wyposażone są w regulowaną amortyzację zapobiegającą uderzeniom w końcowych położeniach skoku oraz eliminują generowanie drgań.
Siłowniki z dwoma tłokami z amortyzacją serii CXS posiadają uszczelnienia nie wymagające smarowania powietrza.
Siłowniki dwutłokowe serii CXS wyposażone są w magnes w tłoku umożliwiający działanie bezdotykowych czujników położenia(kontaktronowych i elektronicznych) i mogą pracować w układach automatyki.
Czujniki położenia tłoka są montowane w kanałkach typu T w korpusie siłownika.
Do sterowania siłownikami serii CXS stosowane są zawory rozdzielające 5-drogowe lub 4-drogowe (funkcje 4/2, 4/3, 5/2 lub 5/3).
Raz w miesiącu na Twojej skrzynce e-mail. Garść cennej wiedzy o produktach i rozwiązaniach w pneumatyce. Dzielimy się fachową wiedzą, praktycznymi poradami o komponentach, które sprzedajemy. Całość podana w atrakcyjnej formie. Chcesz wiedzieć, co dostaniesz na swoją skrzynkę e-mail? Zobacz w tym miejscu nasze ostatnie wydanie. Dołącz do ponad 7500 aktywnych subskrybentów z branży.
Strona używa cookies (ciasteczek) w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.