BEKO

BEKO Strefa marki

Firma Beko działa na rynku od 1982 roku i specjalizuje się w produkcji drenów do usuwania kondensatu znajdujących zastosowanie w filtrach sprężonego powietrza, osuszaczach i w zbiornikach ciśnieniowych. Jest twórcą pierwszego drenu kondensatu z elektronicznym sterowaniem zależnym od poziomu kondensatu (BEKOMAT). Firma jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie techniki sprężonego powietrza i gazu.

Czytaj więcej

Firma Beko Technologies jest jednym ze światowych liderów w produkcji elementów do usuwania kondensatu ze zbiorników ciśnieniowych, zbiorników filtrów sprężonego powietrza oraz osuszaczy oraz innych elementów służących do uzdatniania sprężonego powietrza.

BEKO TECHNOLOGIES jest firmą oferującą wydajne urządzenia techniki sprężonego powietrza i gazów. Obecnie asortyment Beko obejmuje systemy filtracji, osuszania sprężonego powietrza oraz przyrządy do kontroli i pomiaru jakości powietrza stosowane we wszystkich branżach przemysłu.

Podstawowymi grupami produktowymi są:

- osuszacze sprężonego powietrza serii DRYPOINT i EVERDRY - ziębnicze, adsorbcyjne i membranowe

- elementy filtracji przemysłowej - filtry sprężonego powietrza (wstępne, dokładne, bardzo dokłądne i węglowe), filtry wysokiego ciśnienia, filtry sterylne, filtry do pary, separatory cyklonowe

- elementy do uzdatniania sprężonego powietrza,

- spusty i zrzuty kondensatu,

- separatory woda-olej,

- separatory dla różnych emulsji olejowych,

- elementy techniki pomiarowej (czujniki, elementy monitorujące jakość śprężonego powietrza i rejestracji danych)

- elementy techniki procesowej (schładzarki sprężonego powietrza BEKOBLIZZ® LC, ogrzewacze sprężonego powietrza CLEARPOINT® H).

 

  • FAQ BEKO

    • Jaka jest podstawa prawna zabraniająca odprowadzenia kondensatu do kanalizacji?

      Aby odprowadzić oczyszczony kondensat do kanalizacji musi spełniać wymagania zawarte w Dzienniku Ustaw Nr 116 z dn. 10.12.1991 poz. 503 oraz w Rozporządzeniu Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 5.07.1991 w sprawie klasyfikacji wód oraz warunków jakim powinny odpowiadać ścieki wprowadzone do wód lub do ziemi.

    • Czy dreny kondensatu Beko nadają się do instalacji podciśnienia?

      Do podciśnienia i układów próżniowych najlepszym rozwiązaniem jest dren Beko BEKOMAT VACU. Dren kondensatu BEKOMAT VACU wykonany jest w wersji z twardą powłoką anodową lub ze stali nierdzewnej.

    • Który zrzut kondensatu Beko polecacie do zbiorników filtrów przemysłowych?

      Do zbiorników filtrów przemysłowych i ceparatorów cyklonowiych zalecany jest BEKOMAT 20 FM. Montowany jest pod zbiornikiem filtra lub separatora i posiada własny wewnętrzny aluminiowy zbiornik na kondensat.

    • Czy podczas usuwania kondensatu następuje strata ciśnienia?

      Zależy to od rodzaju spustu kondensatu. Zwykłe spusty sterowane czasowo podczas otwarcia upuszczają ciśnienie do atmosfery. W przypadków zrzutu kondensatu sterowanych poziomem, tzw. zrzuty pływakowe (zalecane) rzut odbywa się bez strat ciśnienia.

    • Czy zrzuty kondensatu Beko stosuje się w osuszaczach ziębniczych?

      Tak, zrzuty kondensatu BEKOMAT Beko są montowane do usuwania kondensatu powstającego podczas osuszania sprężonego powietrza.

    • Jak działają separatory woda-olej Beko?

      Separatory woda-olej typu Beko to urządzenia które oczyszczają dostarczany do nich kondensat oddzielając frakcje olejowe oraz inne zanieczyszczenia od wody. Olej jest adsorbowany w specjalnym wkładzie, a woda podlega oczyszczeniu przez wkłady filtrujące i może zostać usunięta do kanalizacji.

    • Czy kondensat może być usuwany bezpośrednio do kanalizacji?

      W świetle obowiązujących przepisów zabrania się usuwania nieoczyszczonego kondensatu do kanalizacji. Kondensat wymaga oczyszczenia i odseparowania frakcji olejowych. Do kanalizacji usowana jest tylko woda.