ACE

ACE Strefa marki

Firma Ace Controls jest uznanym producentem, w ofercie którego znajdują się amortyzatory hydrauliczne i elastomerowe, hamulce obrotowe i liniowe, hamulce olejowe, sprężyny gazowe a także regulatory prędkości. Glównym asortyment stanowią amortyzatory przemysłowe stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu. Amortyzatory przemysłowe ACE stosowane są w maszynach  i urządzeniach do tłumienia drgań, pochłaniania energii lub wyhamowywania poruszających się części. Amortyzatory ACE eliminują gwałtowne ruchy i tłumią uderzenia mogące spowodować uszkodzenia części maszyn. Dzięki produktom ACE wydłuża się żywotność maszyn i urządzeń oraz unika się awarii lub nieprawidłowej pracy maszyn. Wyroby ACE charakteryzuje wysoka niezawodność, bezobsługowość, małe wymiary gabarytowe oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Dzięki trwałym i wysokiej jakości materiałom zastosowanym w amortyzatorach Ace są one odporne na uszkodzenia. W ofercie ACE znajdują się także amortyzatory przeznaczone do ciężkich zastosowań gdzie pochłanianna jest energia od dużych mas.

Czytaj więcej

Wszystkie produkty ACE:

Firma ACE to uznany światowy lider technologii tłumienia i jeden z największych producentów:

 • przemysłowych amortyzatorów hydraulicznych,

 • sprężyn gazowych,

 • tłumików wibracji.

Amortyzatory przemysłowe produkcji ACE służą do efektywnego wyhamowania mas będących w ruchu (liniowym lub obrotowym) i są stosowane dla ochrony mechanizmów przed przeciążeniami i siłami bezwładności zastępując min. zawodne i nieskuteczne w niektórych aplikacjach elementy gumowe czy elastomerowe.

Produkty ACE mogą stanowić dodatkowe wyposażenie siłowników pneumatycznych (tłoczyskowych, beztłoczyskowych i obrotowych) oraz napędów elektrycznych.

Dzięki zastosowaniu wyrobów ACE możliwe jest zwiększenie prędkości ruchu elementów maszyn i urządzeń co przyspiesza procesy produkcyjne a także obniża poziomu hałasu i niweluje wibracje. Powoduje to zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pracy i zmniejsza podatność maszyn na uszkodzenia. 

Produkty ACE - co warto wiedzieć?

 • dzięki produktom firmy ACE ogranicza się niekorzystny wpływ sił bezwładności występujących przy ruchach liniowych i kątowych występujących np. w siłownikach i napędach pneumatycznych.

 • wyroby ACE wpływają znacząco na poprawę bezpieczeństwa pracy i obsługi maszyn i urządzeń.

 • elementy tłumiące ACE dostępne są z różnym poziomem tłumienia co umożliwia ich stosowanie w każdym rozwiązaniu technicznym.

 • amortyzatory ACE ograniczają wibracji maszyn i urządzeń generowane przez napędy pneumatyczne i elektryczne. 

 • dzięki amortyzatorom ACE zwiększa się precyzja wykonywania ruchu przez napędy pneumatyczne i ograniczone jest przenoszenie obciążeń na konstrukcję urządzenia.

 • produkty ACE spełniają swoje funkcje przy pracy ciągłej urządzeń jak również w sytuacjach awaryjnych.

 • wyroby firmy ACE charakteryzuje wysoka niezawodność, bezobsługowość, małe wymiary gabarytowe oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne.

 • amortyzatory ACE występują w wersjach nastawnych i nie-nastawnych.

 • stosowanie amortyzatorów ACE jest wymagane do siłowników beztłoczyskowych o dużych skokach roboczych, które poruszają się z dużymi prędkościami i posiadają dużą energię kinetyczną.

 • dobór amortyzatora lub innego urządzenia tłumiącego firmy ACE do konkretnej aplikacji powinien uwzględniać m.in. prędkość liniową lub kątową poruszających się elementów, masę oraz charakter pracy urządzenia.

 • sprężyny gazowe w wersjach pchających i ciągnących ACE stosuje się do podnoszenia lub opuszczania różnych elementów.

 • sprężyny gazowe wykorzystuje się do wspomagania siły mięśni i dla uzyskania kontrolowanego podnoszenia i opuszczania np. osłon maszyn, pokryw, klap itp.

 • FAQ ACE

  • Czy amortyzatory przemysłowe ACE występują w wersji do wysokich temperatur?

   Tak, amortyzatory przemysłowe ACE posiadają wersje wysokotemperaturowe. Na przykład amortyzatory ACE Magnum (wersja z oznaczeniem -HT)

  • Czym różnią się amortyzatory nastawne od nienastawnych ACE

   Amortyzatory nienastawne ACE (nieregulowane) posiadają określoną wartośc energi tłumienia. W amortyzatorach nastawnych (regulowanych) ACE energia tłumienia jest regulowana w określonym zakresie za pomocą specjalnej śruby. Tego typu amortyzatory stosowane są dla zmiennych obciążeń oraz w przypadku braku możliwości dokłądnego obliczenia energii pochłaniania.

  • Jakie dane są potrzebne do doboru amortyzatora przemysłowego ACE?

   Dla doboru amortyzatora ACE wymagane są dokładne dane dla wyhamowywanego elementu czyli: porędkość elementu, wymiary, masa, ilość cykli pracy w ciągu np. godziny, pozycja pracy (pionowa lub pozioma),oraz to czy element będzie swobodnie opadał oraz rodzaj jego zamocowania.

  • Do czego stosowane są amortyzatory bezpieczeństwa ACE?

   Amortyzatory bezpieczeństwa ACE służą do ochrony maszyn w sytuacjach awaryjnych.
   Amortyzatory bezpieczeństwa ACE posiadają wbudowany akumulator membranowy (do wyrównania objętości przy wsuniętym tłoku
   i do powrotu tłoczyska) lub działają wykorzystując poduszkę gazową.

  • W jaki sposób dobiera się amortyzatory hydrauliczne ACE

   Dobór amortyzatora ACE polega na obliczeniu energii obciążenia z z jaką mamy do czynienia, określenia warunków pracy i dobrania odpowiedniej wartości energii tłumienia amortyzatora. Dostępne są programy ACE do doboru amortyzatorów, które uwzględniają wszystkie czynniki niezbędne do właściwego doboru.

  • Dlaczego zaleca się stosowanie amortyzatorów przemysłowych ACE w siłownikach beztłoczyskowych?

   Siłowniki beztłoczyskowe poruszają się z dużymi prędkościami, co powoduje powstanie bardzo dużej energii kinetycznej. Dla wychamowania wózka siłownika beztłoczyskowego najczęściej nie wystarcza zamontowana amortyzacja pneumatyczne i należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie w formie amortyzatora hydraulicznego.e poruszają się z dużymi prędkościami.

  • test

   test