Aventics

Aventics Strefa marki

Szerokie portfolio produktów marki AVENTICS™ oferuje komponenty pneumatyczne, a także systemy oraz aplikacje specyficzne dedykowane do poszczególnych klientów z różnych branż. Produkty te koncentrują się na sektorach pojazdów użytkowych, branży żywności i napojów, technologii kolejowej, ochronie zdrowia, energii i technologii morskiej.

Czytaj więcej

Wszystkie produkty Aventics:

O firmie Emerson

Firma Emerson (NYSE: EMR) z siedzibą w St. Louis, w Missouri (USA) to globalny lider dostarczający technologię i inżynierię zapewniające innowacyjne rozwiązania dla Klientów z rynku przemysłowego, komercyjnego i konsumenckiego na całym świecie. Dywizja Emerson Automation Solutions wspiera Klientów w maksymalizacji produkcji procesowej, ochronie środowiska oraz personelu przy jednoczesnej optymalizacji zużycia energii oraz ograniczaniu kosztów operacyjnych. Dywizja Emerson Commercial and Residential Solutions zajmuje się opracowywaniem rozwiązań w zakresie poprawy komfortu życia i zdrowia, ochroną jakości produktów spożywczych oraz tworzeniem zrównoważonej infrastruktury.

O marce AVENTICS™

Szerokie portfolio produktów marki AVENTICS™ oferuje komponenty pneumatyczne, a także systemy oraz aplikacje specyficzne dedykowane do poszczególnych klientów z różnych branż. Produkty te koncentrują się na sektorach pojazdów użytkowych, branży żywności i napojów, technologii kolejowej, ochronie zdrowia, energii i technologii morskiej. Dzięki integracji elektroniki, zastosowaniu innowacyjnych materiałów oraz nadążaniu za nowoczesnymi trendami takimi jak bezpieczeństwo maszyn i Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) Emerson jest wiodącym producentem w zakresie inteligentnych i łatwych w użyciu rozwiązań.

 • FAQ Aventics

  • Gdzie można wykorzystywać wyspy zaworowe i zawory rozdzielające Aventics?

   Firma Aventics od wielu lat dostarcza komponenty do budowy nowoczesnych układów sterowania pneumatycznego w skład których wchodzą wyspy zaworowe i zawory rozdzielające. Wyspy zaworowe dzięki możliwości elastycznej rozbudowy i programowania mogą być stosowane we wszystkich nowoczesnych układach automatyki przemysłowej, gdzie wykorzystuje się protokoły komunikacji EtherCAT, DeviceNet, EtherNET/IP, POWERLINK, PROFIBUS-DP, PROFINET, PROFINET DO. Dzięki interfejsom cyfrowym lub analogowym wyspy zaworowe mogą wykorzystywać sygnały z czujników położenia tłoka, czujników indukcyinych i pojemnościowych a także innych elementów sensoryki. Aventics posiada także wyspy zaworowe oparte o zawory znormalizowane ISO a także dostosowane do pracy w systemach robotów przemysłowych oraz w Automotiv.

  • W jakich aplikacjach produkty Aventics stosowane są w pojazdach kołowych, szynowych i statkach?

   Branże związane z transportem wykorzystują szereg specjalistycznych rozwiązań oferowanych przez Aventics, która posiada wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu systemów do sterowania skrzyniami biegów, turbosprężarkami oraz wspomagania sprzęgła we wszystkich typach pojazdów użytkowych. Aventics specjalizuje się także w produkcji systemów do sterowania silnikami łodzi i jachtów. W kolejnictwie elementy pneumatyki Aventics znajdują zastosowanie w systemach otwierania i zamykania drzwi w wagonach, w układach sterowania pantografami lokomotyw elektrycznych oraz w systemach bezpieczeństwa. Siłowniki pneumatyczne Aventics pracują w układach do rozładunku wagonów i otwierania burt wagonowych.

  • Czy Aventics posiada rozwiązania dla przemysłu opon samochodowych?

   Jedną z kluczowych branży przemysłowych w których stosowane są produkty Aventics są zakłady produkujące opony samochodowe. Zwiększające się stale zapotrzebowanie na te produkty wymaga od producentów opon tworzenia innowacyjnych i wydajnych procesów produkcyjnych zmniejszających oddziaływanie na środowisko poprzez obniżenie zużycia energii oraz minimalizację ilości powstających odpadów. Produkty Aventics spełniają zatem ważną rolę w budowie nowoczesnych automatycznych linii produkcyjnych oraz umożliwiają optymalizację kosztów wytwarzania oraz ograniczenie kosztów napraw i remontów bieżących.

  • Czym charakteryzują się elementy techniki proporcjonalnej Aventics?

   Technika proporcjonalna Aventics to możliwość łatwej regulacji wartości fizycznych za pomocą sterowników PLC.

   Zawory proporcjonalne Aventics pozwalają na bardzo dokładną regulację ciśnienia wyjściowego lub przepływu sprężonego powietrza we wszystkich zastosowaniach przemysłowych, w tym w procesach produkcyjnych i technologicznych. Elementy proporcjonalne Aventics to precyzja regulacji w inteligentnych systemach sterowanie dla optymalizacji pracy maszyn i zwiększenie wydajności procesów przemysłowych.

  • W jakich aplikacjach stosuje się nowoczesne rozwiązania Aventics w zakresie przygotowania powietrza?

   Produkty Aventics związane z przygotowaniem sprężonego powietrza idealnie sprawdzają się w wymagających instalacjach pneumatycznych dla osiągnięcia właściwej klasy jakości medium zasilającego. Elementy przygotowania powietrza Aventics skutecznie usuwają zanieczyszczenia stałe, wodę oraz pozostałości oleju a możliwość łączenia pojedynczych elementów w bloki i stacje uzdatniania sprężonego powietrza mogą być montowane w każdej maszynie i urządzeniu.