Piab

Piab Strefa marki

Firma Piab jest światowym liderem na rynku kompleksowych, modułowych i inteligentnych rozwiązań służących do przemysłowego wytwarzania, przesyłania i sterowania urządzeń wykorzystujących jako medium robocze próżnię oraz podciśnienie.
Elementy próżniowe Piab są stosowane w większości maszyn i urządzeń oraz w robotach i manipulatorach przemysłowych pracujących w układach automatyki w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, elektronicznym, motoryzacyjnym i innych.
Bardzo szeroka oferta dostępnych rozwiązań Piab oraz elementów pozwala na budowę dowolnych układów próżniowych.

Czytaj więcej

Rozwiązania próżniowe Piab - co warto wiedzieć?

 • Produkty Piab znajdują zastosowanie we wszystkich zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesach przemysłowych i technologicznych oraz tam, gdzie wymagane jest przenoszenie i manipulowanie elementami lub wyrobami. 

 • W grupie produktów Piab znajdują się elementy wytwarzające próżnię (pompy próżniowe i generatory próżni) oparte na opatentowanej i niezwykle efektywnej i wydajnej technologii COAX® , które są podstawowymi urządzeniami służącymi do wytworzenia medium roboczego.

 • Firma Piab jest producentem  wielostopniowych pomp próżniowych zbudowanych z eżektorów systemu COAX®, które mogą posiadać w pełni konfigurowalne elementy sterujące oraz zwiększające ich funkcjonalność (zawór blow-off, zawory on/off, zawór blow-off, elementy służące oszczędzaniu energii, przełączniki próżniowe, itp.)

 • Generatory próżni systemu COAX® działają na zasadzie eżektorowej i wytwarzają podciśnienie będąc zasilanymi sprężonym powietrzem.

 • Generatory próżni oraz pompy próżniowe systemu COAX® odznaczają się wysoką niezawodnością i stabilnością wytworzonej próżni oraz mogą być montowane bezpośrednio przed przyssawkami. 

 • Dzięki szerokiej gamie rozwiązań stosowanych w przyssawkach Piab można podnosić, przenosić i manipulować przedmiotami wykonanymi z różnorodnych materiałów (w tym przepuszczających powietrze).

 • Przyssawki Piab szczególnie nadają się do podnoszenia i przenoszenia elementów płaskich (arkusze blachy, folia, papier, tektura  itp.) i bardzo często stosowane są w systemach handlingowych i pakujących, w tym pracujących w kontakcie z żywnością.

 • Przyssawki Piab są wykonywane z różnych materiałów, a ich konstrukcja jest dopasowana do chwytania przedmiotów o różnych kształtach.

 • Firma Piab oferuje także kompleksowe rozwiązania i urządzenia stosowane do pneumatycznego transportu materiałów sypkich przy produkcji żywności, farmaceutyków i produktów chemicznych oraz specjalistyczne chwytaki podciśnieniowe systemu piCOBOT®

 • Urządzenia transportowe Piab mogą posiadać certyfikaty ATEX pozwalające na ich pracę w strefach zagrożonych wybuchem pyłu lub gazu.

 • Urządzenia transportowe Piab dostępne są z próżniowymi pompami eżektorowymi lub pompami mechanicznymi.

 • W ofercie Piab znajduje się specjalistyczny osprzęt przeznaczony do montażu przyssawek i generatorów oraz szereg akcesoriów (w tym części zamienne i eksploatacyjne) stosowanych przy budowie instalacji podciśnieniowych.