Cejn

Cejn Strefa marki

Firma Cejn działająca na rynku od 1955 roku specjalizuje się w produkcji elementów służących do wykonywania szybkich połączeń w układach pneumatycznych, hydraulicznych lub innych mediów roboczych. Szybkozłącza produkcji to nowoczesne elementy w których stosowane są wysokiej jakości materiały. Szybkozłączki Cejn to łatwość montażu przy zachowaniu wysokiej szczelności połączenia. Elementy Cejn znajdują zastosowanie do łączenia przewodów i węży we wszystkich branżach przemysłowych.

Czytaj więcej

Firma Cejn jest liderem na rynku elementów służących do wykonywania szybkich połączeń w układach pneumatycznych, hydraulicznych lub innych mediów roboczych.

 • systemy szybkozłączy produkcji Cejn odznaczają się nowoczesnymi rozwiązaniami oraz zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, które gwarantują łatwość montażu oraz szczelność połączenia przewodów pod ciśnieniem we wszystkich branżach przemysłowych.

 • oferta szybkozłączy Cejn zawiera wyroby dedykowane dla stosowania np. w maszynach budowlanych, maszynach rolniczych, pożarnictwie, statkach oraz górnictwie.

 • elementy produkcji Cejn stanowią część armatury pneumatycznej i instalacyjnej.

Cejn – co warto wiedzieć?

 • dzięki produktom Cejn można wykonywać szybkie, wielokrotnie rozłączalne i szczelne połączenia w układach roboczych maszyn i urządzeń wykorzystujących sprężone powietrze lub ciecze hydrauliczne.

 • w zakresie produktów przeznaczonych do zastosowań w pneumatyce firma  Cejn oferuje najwyższej jakości szybkozłączki i króćce (w tym także w wykonaniach bezpiecznych), pistolety pneumatyczne do przedmuchu, systemy rozgałęziające Multi-Link, węże i przewody spiralne wykonane z Poliuretanu, zwijadła do przewodów, węże przeznaczone do dużych obciążeń, elementy przygotowania powietrza oraz akcesoria montażowe. 

 • szybkozłączki i króćce z zabezpieczeniem Cejn to specjalne elementy posiadające system zapobiegający przypadkowemu rozłączeniu podczas pracy obsługiwany wygodnie jedną ręką podczas łączenia, lecz wymagający dwóch rąk do rozłączenia.

 • firma Cejn dzięki wieloletniemu doświadczeniu w opracowywaniu i produkcji szybkozłączy dla hydrauliki wysokociśnieniowej oferuje szeroki wybór produktów do stosowania przy ciśnieniu roboczym do 4000 bar (400 MPa).

 • szczególnie polecane są szybkozłącza z płaską powierzchnią czołową Cejn (tzw. flat face), dzięki którym możliwe jest wykonywanie połączeń jedną ręką.

 • FAQ Cejn

  • Czy mogę stosować w pistoletach przedmuchowych Cejn wodę?

   W standardowych pistoletach przedmuchowych stosowanie wody nie jest zalecane. Polecamy w takim przypadku pistolety serii MultiFLOW.

  • Czy można używać wody w zwijaczach Cejn do sprężonego powietrza?

   Nie. Stosowanie wody może doprowadzić do uszkodzenia zwijacza i spowodować jego rozszczelnienie.

  • Czy dostępne są pistolety przedmuchowe Cejn z precyzyjnym dozowaniem strumienia powietrza?

   Tak, dostępne są pistolety z łagodnym otwarciem przepływu powietrza serii BLPVLC. Zalecane są do prac precyzyjnych.

  • Jak działają złącza z przyciskiem bezpieczeństwa Cejn?

   Połączenie gniazda z wtykiem (króćcem) w złączkach z przyciskiem bezpieczeństwa Cejn odbywa się identycznie jak w szybkozłączkach standardowych. Rozłączenie następuje po naciśnięciu przycisku odblokowania. Gniazdo złącza zamyka się i odpowietrzany jest króciec, gdy jeszcze znajduje się w gnieździe. Króciec można wyjąć z gniazda dopiero gdy ciśnienie resztkowe po jego stronie spadnie do ok. 0,5 bara. Zapobiega to niebezpiecznemu efektowi uderzenia-trzepotania węża lub przewodu.

  • Co to są złącza bezpieczne Cejn?

   Zlacza bezpieczenstwa zgodnie z ISO 4414/EN983 Cejn odróżnia od szybkozłączy standardowych to, że podczas rozłączania złacze jest najpierw odpowietrzane, a dopiero potem calkowicie rozłączane. To zabezpiecza przed niekontrolowanymi ruchami węża lub przewodu (eliminuje się efekt trzepotania) i zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

  • W jakim celu strosowane są zwijacze przewodów Cejn?

   Zwijacze przewodów Cejn stosuje się dla zabezpieczenia przewodów pneumatycznych przed uszkodzeniami oraz dla uporządkowania stanowiska pracy. Przewód zawsze znajduje się w bębnie i nie ma ryzyka przypadkowego zaczepienia i jego uszkodzenia.