Kongsberg Raufoss

Kongsberg Raufoss Strefa marki

Złącza sprężonego powietrza Kongsberg Automotive, sprzedawane pod marką Raufoss Couplings®. Historia firmy rozpoczęła się w roku 1970, a obecnie złącza Raufoss stanowią standard w połączeniach sprężonego powietrza wykorzystywanych w motoryzacji.

Czytaj więcej

Złącza motoryzacyjne Raufoss zostały zaprojektowane specjalnie do stosowania w pneumatycznych układach hamulcowych pojazdów (np. hamulce pneumatyczne w samochodach ciężarowych, dostawczych i użytkowych, maszynach budowlanych i drogowych, pojazdach gąsienicowych i specjalnych, układy pneumatyczne w naczepach).  

 • asortyment produktów obejmuje elementy kompatybilne ze stosowanymi przez renomowanych producentów układów hamulcowych (Voss,  Kongsberg-Raufoss, Raufoss-BRK). 

 • w ofercie znajdują się sprzęgła powietrzne do szybkiego łączenia elastycznych przewodów hamulcowych spiralnych pojazdu z naczepą lub przyczepą

Raufoss Couplings - co warto wiedzieć?

 • złącza sprężonego powietrza Kongsberg Raufoss Couplings®, spełniają wszystkie obowiązujące normy dotyczące układów hamulcowych
  i są zaprojektowane i zoptymalizowane pod kątem minimalnych strat ciśnienia oraz trwałej i wytrzymałej funkcji uszczelnienia niezależnej od temperatury.
 • FAQ Kongsberg Raufoss

  • W jaki sposób wykonać połączenie przewodów Tecalan ze złączkami samochodowymi Raufoss ABC?

   Są to złączki wtykowe, należy wcisnąć przewód pneumatyczny w złączkę aż do wyczucia oporu. Połączenie jest szczelne oraz zabezpieczone przed przypadkowym wyrwaniem przewodu.

  • Jakie przewody pneumatyczne są stosowane do złączy Raufoss?

   Do złączy Raufoss zaleca się stosowanie przewodów z poliamidu (PA), materiał ten znany jest użytkownikom samochodów jako Tecalan.

  • Czy złącza Raufoss mogą być stosowane w systemach zasilania poduszek powietrznych w zawieszeniach (tzw. bałwanków)?

   Tak, złącza Raufoss nadają się do wykonywania takich połączeń.

  • Gdzie w pojazdach najczęściej są stosowane złącza Raufoss?

   Złącza Raufoss najcześciej stosuje się w powietrznych układach hamulcowych w samochodach ciężarowych oraw w naczepach i przyczepach.

  • Czy są dostępne zastawy złączy Raufoss?

   Tak, oferujemy skrzynki o kodzie 2600960 zawierające różnorodne złącza samochodowe Raufoss.