Metal Work

Metal Work Strefa marki

Firma Metal Work powstała jest obecnie cenionym ze swoich rozwiązań globalnym dostawcą elementów pneumatyki  oraz rozwiązań know-how w dziedzinie automatyzacji procesów przemysłowych.

Czytaj więcej

Metal Work jest włoską firmą specjalizująca się w produkcji elementów pneumatyki stosowanych w systemach automatyki przemysłowej.

Założona została w 1967 roku i rozpoczęła działalność od produkcji złączy wtykowych stosowanych w pneumatyce. Od tego czasu firma sukcesywnie poszerzała swoją strukturę i zakres produkcji, stając się liderem na rynku elementów pneumatyki. Obecnie sprzedajemy pięć różnych grup produktów:

  • siłowniki pneumatyczne
  • zawory rozdzielające i sterujące
  • elementy przygotowania sprężonego powietrza (FRL)
  • złączki
  • elementy manipulacyjne i częśći dla robotyki.

Główny zakład produkcyjny Metalwork znajduje się w Concesio (okolice Bresci). Firma zatrudnia łącznie ponad 500 osób, kolejnych 800 pracowników pracuje we włoskiej i światowej sieci sprzedaży. Metal Work od 1992 roku posiada certyfikat jakości ISO 9001 a od 2000 roku certyfikat środowiskowy ISO 14001. Do zarządzania systemem bezpieczeństwem i higieną pracy Metal Work od 2007 roku Metalwork stosuje brytyjską normę OHSAS 18001. Wroku 2019 wdrożono w tym zakresie normę ISO 45001. Wszystkie certyfikaty zostały wydane przez akredytowaną przez Dakks niemiecką jednostkę certyfikującą DEKRA.

Dystrybucją produktów i pomocą techniczną zajmuje się 50 spółek zależnych we Włoszech i za granicą: są one w codziennym kontakcie z rynkiem i zapewniają kompleksową obsługę przed- i posprzedażową. Jakość produktów i sprawna organizacja sprzedaży to fundamenty, na których firma Metal Work zbudowała swoją reputację. Te cechy pozwalają firmie sprostać wszelkim możliwym wymaganiom w zakresie pneumatycznych elementów automatyki przemysłowej.